פיגומים לבניין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

פיגומים לבנייןפיגומים לבניין הם מבנים זמניים שמשמשים בתהליכי בנייה, שיפוצים, תחזוקה וניקוי בבניינים גבוהים. הפיגומים משמשים כמשטח יציב עבור העובדים ועבור הציוד שלהם. מערכת הפיגומים יכולה לפעול בצורה חשמלית או ידנית, בגבהים והיקפים שונים בהתאם לצרכים המיוחדים. הפיגומים עשויים מצינורות של מתכת, פלדה, עץ או אלומיניום כאשר יש להתאים את סוג הפיגום לצרכי העבודה, הגובה, הקרקע והעומס המירבי שהפיגום יכול לשאת. כיום רוב הפיגומים לבניין מגיעים עם תו תקן אירופאי ונחשבים לבטיחותיים במיוחד. על סוגי הפיגומים לבניין הקיימים נרחיב במאמר הבא.  

 

סוגי פיגומים לבניין

קיימים סוגי פיגומים לבניין שונים ומגוונים. ריכזנו לכם את המרכזיים בהם- 

 • פיגום חמורי

הפיגום החמורי הוא הפיגום הנפוץ והבסיסי ביותר מבין פיגומים לבניין. על מנת להשתמש בפיגום זה, יש לוודא שהקרקע מיושרת ויציבה. פיגום חמורי מתאים בעיקר לעבודות שמתבצעות בגבהים נמוכים מאחר שהוא מגיע לגובה של עד כ-2 מטרים. קיימים דגמים של פיגום חמורי שמצוידים באמצעי טיפוס לצורך נוחות ונגישות. לפני הבחירה בפיגום זה חשוב מאוד לוודא כי הגובה המרבי של הפיגום מתאים לצרכי העבודה המדויקים שלכם.

 • פיגום עצמאי

סוגי פיגומים לבניין כוללים גם פיגום עצמאי. הוא נחשב לפיגום מוביל ופופולרי במיוחד. היתרון המרכזי של הפיגום העצמאי הוא שהוא אינו דורש חיבור למבנה קיים ומסוגל לעמוד באופן עצמאי. בדרך כלל, הפיגום העצמאי מורכב ממבנה על גלגלים. בראש הפיגום יותקנו משטחי דריכה. לפני השימוש בפיגום העצמאי, חשוב ביותר לוודא שיש בו אזור מוגן הכולל משען יד ומסגרת תוך תכנון מדויק. תפקידם של משען היד והמסגרת הוא למנוע נפילות ותאונות עבודה. על פיגום זה להתנהל כמו תשתית נפרדת ולספק את התמיכה והיציבות הנדרשות. על מנת להבטיח בטיחות מרבית, חשוב מאוד שהקרקע תהיה יציבה, מהודקת ומיושרת. 

 • פיגום זקיפים

פיגום זקיפים הוא אחד מסוגי פיגומים לבניין הנפוצים עבור בניות גדולות ורחבות, מאחר שיש לו יכולת להיפרש על פני היקף רחב. הפיגום מורכב מארבעה זקיפים אנכיים המחוברים לקרקע. בדגם זה, קיימים מדרכים ייעודיים המסייעים ביציבות ומספקים משטח דריכה תומך. גובה הפיגום יכול להשתנות על ידי מתיחה והוספה של זקיפים. פיגום זקיפים מחייב קיבוע למבנה על ידי ברגי ג'מבו המחוברים למבנה המרכזי. בעת שימוש בפיגום זקיפים, יש להוסיף מעטפת רשת על מנת למנוע נפילות ותאונות עבודה. ניתן להתקין את הפיגום על קרקע יציבה או על קרקע בוצית בעזרת מדרכים קשיחים. 

 • פיגום זיזי

במסגרת פיגומים לבניין ניתן לבחור גם פיגום זיזי. מדובר בסוג של פיגום שמעוגן לקירות המבנה ונשען על זוויות פלדה הנמצאות במרחקים שווים. הזוויות או הזיזים מותאמים ומקובעים לקיר, ועליהם מונח משטח הדריכה. בעזרת פיגום זיזי ניתן לבצע עבודה לאורך זמן במפלסים גבוהים. יש לוודא שהמבנה יציב מספיק ומתאים לתהליך הבנייה בעזרת הפיגום הקבוע. פיגום זיזי הוא כלי חשוב בבניית מבנים במפלסים גבוהים, והשימוש בו מאפשר עבודה מדויקת ואמינה בגבהים שונים.

 • פיגום שלוח

פיגום שלוח הוא פיגום המתאים לבניית מבנים שטרם נבנו קירותיהם. בפיגום זה, משטח הדריכה מתוח מתוך המבנה החוצה ויעוגן על ידי משקולות מתאימות. בדרך כלל, פיגום שלוח משמש בתהליכי בנייה יציבים ומשתמשים בו למשך זמן קצר בלבד, עד שנבנים הקירות והמבנה מקבל יציבות מספקת. 

 • פיגום תלוי

פיגום תלוי הוא סוג של פיגום שאינו מחובר לקרקע, אלא מקובע על קירות המבנה. במקומות שבהם הקרקע לא יציבה או שיש שיפוע גדול, פיגום תלוי יהיה הבחירה המוצלחת כי הוא אינו תלוי בסוג הקרקע. השימוש בפיגום תלוי פופולרי במיוחד בעיקר בערים במרכז הארץ שבהן הצפיפות גבוהה מאוד. פיגום זה מתאים לעבודות פשוטות יחסית ואף לעבודות מורכבות יחסית במפלסים גבוהים. 

 • פיגום ממוכן

במסגרת פיגומים לבניין ניתן לבחור גם בפיגום ממוכן. מדובר בפיגום יעיל מאוד בעבודות בגובה. עם זאת, עבודה עם פיגום ממוכן פחות נפוצה משאר סוגי הפיגומים לבניין מכיוון שהיא מצריכה אישור מהנדס ובודק הובלה. פיגום ממוכן מופעל באמצעות מערכת חשמלית, מה שמאפשר להרים או להוריד את גובה הפיגום באמצעות מנוע או מערכת הידראולית. עבודה עם פיגום ממוכן דורשת קרקע יציבה, אם כי לא בהכרח מיושרת. היתרון של הפיגום ממוכן הוא היכולת לעבוד במהירות, בקלות וביעילות. 

כיצד נבחר פיגומים לבניין?

כפי שהבנו, פיגומים לבניין משמשים אותנו בעבודה בגובה עבור מגוון צרכים. לפני ביצוע ההתקנה של הפיגומים, חשוב לבצע בדיקות למבנה ולקרקע כדי להבין איך להתאים את סוגי הפיגומים וכיצד לבצע את ההתקנה בצורה בטוחה ויעילה. ישנם מספר אלמנטים חשובים שכדאי לקחת בחשבון:

 • המגבלות של הפיגום
 • תנאי התקנת הפיגומים
 • המטרה שלשמה נעשה שימוש בפיגומים
 • העומס המירבי של הפיגום
 • מספר העובדים והציוד
 • החומר ממנו עשוי הפיגום
 • איכות הפיגום והאם יש לו פגמים
 • מה המידות של הפיגום ומה ההיקפים שנצטרך

לאחר שתבחנו את הקריטריונים הללו תוכלו לבחור בסוג הפיגומים המתאים ביותר לצרכים שלכם, מבין כלל הפיגומים לבניין. 

פיגומים לבניין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המרכז להשכרת פיגומים

שירותי השכרת פיגומים עם החברה המובילה בישראל. פיגומים לכל צורך ולכל מטרה להשכרה במחיר זול ומשתלם! הצטרפו גם אתם לאלפי לקוחות מרוצים שכבר מקבלים מאיתנו שירות אמין, מקצועי ובמחירים ללא תחרות.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
שיפוצים
בנייה: הוספת תוספת בנייה לבית המשותף שלך

הוספת תוספת בנייה לבית המשותף שלכם יכולה להיות דרך מצוינת ליצור יותר שטח ולהעלות את ערך הנכס שלכם. לפני תחילת הפרויקט, חשוב לתכנן היטב את העיצוב והפריסה של התוספת. קחו בחשבון גורמים כמו גודל התוספת, החומרים שבהם תשתמשו וכל ההיתרים או האישורים הדרושים.

לקריאת המאמר »
פיגומים
פיגום על גלגלים: כוחם של פיגומים על גלגלים

בעולם הבנייה הדינמי, לחדשנות יש תפקיד מכריע בשיפור היעילות והבטיחות. המצאה פורצת דרך כזו שחוללה מהפכה בשיטות הבנייה היא פיגומים על גלגלים. פיגומים מסורתיים שימשו זה מכבר כדי לספק תמיכה וגישה זמניים לעובדים, אך הכנסת הפיגומים הניידים הביאה את הבנייה לגבהים חדשים.מוזמנים להיכנס לאתר המרכז להשכרת פיגומים לקבלת מידע.

לקריאת המאמר »
פיגום מדרגות
פיגום מדרגות למכירה: שדרג את אתר הבנייה עם מדרגות פיגומים

בכל הנוגע לאתרי בנייה, בטיחות ויעילות הן בעלות חשיבות עליונה. היבט אחד מכריע להבטחת סביבת עבודה בטוחה ופרודוקטיבית הוא מדרגות פיגומים באיכות גבוהה. המדרגות היציבות והאמינות הללו מספקות גישה קלה לאזורים מוגבהים, ומבטיחות שהעובדים יכולים לנוע באתר בקלות ובביטחון. אם אתם בישראל ומחפשים לשדרג את אתר הבנייה שלכם, שקול להשקיע במדרגות פיגומים מהמעלה הראשונה למכירה.

לקריאת המאמר »
Scaffolding
פיגום נייד על גלגלים:

הפיגום הנייד של  על גלגלים הוא חידוש פורץ דרך בתחום בטיחות הבנייה. עם העיצוב הייחודי והתכונות המתקדמות שלה, מערכת פיגומים ניידים זו מציעה נוחות ויעילות ללא תחרות, ומבטיחה את בטיחות העובדים באתרי בנייה ברחבי ישראל.מוזמנים להיכנס לאתר המרכז להשכרת פיגומים לקבלת מידע.

לקריאת המאמר »
פיגומים
פיגומים ניידים למכירה: מצא את העסקאות הטובות למכירה

פיגומים ניידים הם כלי חיוני בענף הבנייה, המספק פלטפורמת עבודה בטוחה לעובדים בגבהים שונים. זה מאפשר תנועה קלה וגמישות, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור פרויקטים הדורשים התאמות תכופות. השקעה בפיגומים ניידים באיכות גבוהה יכולה לשפר משמעותית את הפרודוקטיביות ולהבטיח את בטיחות העובדים .

לקריאת המאמר »
Scaffolding
השכרת פיגום חשמלי: היתרונות של השכרת פיגומים חשמליים

כשמדובר בפרויקטי בנייה, הציוד המתאים חיוני להבטחת יעילות ובטיחות. ציוד אחד שיכול לשפר מאוד את תהליך הבנייה  הוא פיגום חשמלי. במקום לרכוש ציוד זה על הסף, שקול את היתרונות של השכרת פיגומים חשמליים עבור הפרויקטים. במאמר זה נבחן את היתרונות של השכרת פיגומים חשמליים וכיצד הם יכולים להועיל לפרויקטי הבנייה שלכם בישראל.מוזחנים להיכנס לאתר המרכז להשכרת פיגומים לקבלת פרטים.

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר