פיגום זיזי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

פיגום זיזיפיגום הוא מבנה זמני בו משתמשים בתהליכי בנייה מתקדמים או ראשוניים. השימוש בפיגומים נפוץ בעבודות בנייה ושיפוצים של מבנים גבוהים ואף בעבודות תחזוקה מסוגים שונים. הפיגומים הם מערכת העובדת באופן חשמלי או ידני, וניתן להתאים אותם לגבהים והיקפים שונים לפי הצרכים. הם מורכבים מצינורות של מתכת, פלדה, עץ או אלומיניום ולכל פיגום יש דרישות תקן המקובעות על ידי המדינה. לכן, כאשר בוחרים את סוג הפיגומים יש להתחשב בסוג העבודה, בגובה, בקרקע ובעומס המירבי שהפיגום יכול לשאת. על פיגום זיזי מיוחד נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו פיגום זיזי?

פיגום זיזי הוא פיגום בו משטחי העבודה מונחים על זיזים. מדובר במערכת שימושית במיוחד בהקמת מרפסות מתועשות. בפיגום מסוג זה הזיזים מחוברים לקיר המבנה באמצעות ברגי עגינה. הזיזים מונחים במרחקים שווים אחד מהשני ומחוברים בגובה הנדרש. לאחר השימוש בפיגום זיזי מיוחד, הזיזים מוסרים, הברגים נחתכים והחלק שנותר מכוסה בטיח. השימוש בפיגום זיזי נפוץ בעיקר בהקמת מרפסות מתועשות. חשוב מאוד להקפיד שהזיזים עשויים ממתכת, ולוודא את חוזקם. כמו כן חשוב מאוד להבטיח את תקינות ההתקנה והעיגון שלהם לחלק היציב של המבנה כדי למנוע סכנות ותאונות עבודה. שימו לב כי הפיגום מיועד לעומס שימושי שאינו עולה על 100 ק"ג לכל מטר רבוע של הרצפה. העבודה עם פיגום זה דורשת מבנה יציב ותקין. בעזרת פיגום זיזי מיוחד ניתן לעבוד במפלסים גבוהים לזמן ממושך.

התקנת פיגום זיזי מיוחד

בראש ובראשונה, חשוב להבין את האחריות בעת התקנת פיגומים ובמיוחד פיגום זיזי מיוחד. מתחת לחובת הבטיחות, יש לפעול בצורה מקצועית ומדויקת כדי למנוע תאונות עבודה הנובעות משגיאות ורשלנות. כל אחד מאיתנו מבין את הסיכונים הקשורים לנפילה מפיגום, ולכן חשוב מאוד להימנע מסיטואציות כאלה. 

בנוסף, מלבד התקנה נכונה, בעבודה על פיגומים, יש לקבל אישור עבודה בגובה. הרשאת עבודה בגובה ניתנת לעובדים לאחר שהם עוברים הדרכת בטיחות מתאימה. יש לציית לתקנות הבטיחות בעת התקנת פיגומים, ולא לאפשר לעובדים לבצע עבודות בגובה ללא הדרכה תקינה. חשוב לזכור כי רק אנשים המוסמכים יכולים להעביר הדרכה כזו. על פי החוק, יש לעבור הדרכת בטיחות לפחות פעם בשנה כדי לקבל אישור עבודה על גבי פיגומים. 

 

פיגומים עם תו תקן אירופאי

בעשור האחרון, ניכרת גדילה בשימוש ורכישה של פיגומים, לרבות פיגום זיזי, בעלי תו תקן אירופאי בישראל. הפיגומים בתקן אירופאי נחשבים לבטוחים מאוד ועוברים בדיקות ובחינות מקיפות על מנת להבטיח את ביצועיהם ועמידותם במגוון תנאים. הם עוברים בדיקות יציבות, עמידות לאורך זמן, ומבחני עומס כדי לוודא את איכותם ובטיחותם. החומרים המשמשים בפיגומים בתקן אירופאי מסוגלים לעמוד בעומסים גבוהים ומאפשרים תפעול יעיל ובטוח. הבחירה בפיגומים בתקן אירופאי גורמת לגידול התחרות בשוק ומאפשרת ירידה במחירים. כיום, ניתן להשכיר או לרכוש פיגומים במחירים יותר נמוכים מאשר בעבר. זה מאפשר לעסקים ולקבלנים לקבל גישה יותר קלה וזולה לציוד הנדרש לעבודה בגובה. 

 

מתי נשתמש בפיגום זה?

מלבד פיגום זיזי מיוחד, יש מגוון סוגי פיגומים שונים אשר מתאימים למצבים שונים. כאשר אנחנו צריכים להחליט איזה סוג של פיגום להשתמש, יש לקחת בחשבון מספר מרכיבים כדי לבחון את הדרישות המיוחדות של הנכס והעבודה. הנה מספר היבטים שיש לקחת בחשבון-

  • מגבלות הפיגום- יש להעריך את יכולות הפיגום, תפקודו במסגרת תנאי העבודה המיוחדים ואת המגבלות המקצועיות שלו.
  • תנאי ההתקנה- חשוב לבדוק את תנאי ההתקנה הנדרשים, כולל צפיפות העבודה והגובה הנדרש. יש לוודא שהפיגום מתאים לתנאים אלו.
  • המטרה שלשמה נדרשים הפיגומים- יש להבין מה המטרות שאנחנו מבקשים להשיג באמצעות הפיגומים ולוודא שהם מתאימים לצורך הספציפי.
  • העומס המירבי- יש לבדוק מה המשקל המרבי שהפיגום יכול לשאת ולוודא שהוא מתאים לצפוי עומסים.
  • מספר העובדים והציוד- יש לשקול את מספר העובדים שיעבדו על הפיגומים ואת הציוד הנדרש להנחה עליהם, כולל המשקל הכולל שלהם.
  • חומר הפיגום- יש לבחון את החומר ממנו עשוי הפיגום ולוודא שהוא יעמוד בדרישות העבודה.
  • מידות הפיגום- יש לקחת בחשבון את המידות של הפיגום ולבדוק האם הוא מתאים להיקפים הנדרשים לעבודה.

המחיר להשכרת פיגום זיזי 

מחיר השכרת פיגום זיזי מיוחד הוא אינו חד משמעי מאחר שהוא תלוי במספר גורמים שונים. בין הגורמים הללו נכללים גורמים כגון היקף הפיגומים הנדרש, משקלם, תקופת ההשכרה (יומית או חודשית), עלויות הובלה ואחסון, וכן רמת השירות הנדרשת. בדרך כלל, חברות השכרת פיגומים יכולות לספק מחירים על פי קריטריונים שונים. למשל, ייתכן ותמצאו חברה שמציעה השכרה בהתאם למשטחים הנדרשים או במחיר כולל עד משקל מסוים של הפיגום. חשוב לקחת בחשבון כי מחיר ההשכרה כולל בדרך כלל את האישורים הנדרשים לתקן בטיחות.

להשכרת פיגום זיזי מיוחד בצורת השכרה יומית, מחירי ההשכרה נעים בין 300 ש"ח ל-1,500 ש"ח, בהתאם לסוג הפיגום ולשאר הגורמים המשפיעים. כאשר מדובר בהשכרה חודשית, מחירי ההשכרה עשויים לנוע בין 1,500 ש"ח ל-20,000 ש"ח, בהתאם למגוון הגורמים השונים. כדאי לוודא תמיד שהמחיר כולל הובלה ואחסון במקרה הצורך.

פיגום זיזי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המרכז להשכרת פיגומים

שירותי השכרת פיגומים עם החברה המובילה בישראל. פיגומים לכל צורך ולכל מטרה להשכרה במחיר זול ומשתלם! הצטרפו גם אתם לאלפי לקוחות מרוצים שכבר מקבלים מאיתנו שירות אמין, מקצועי ובמחירים ללא תחרות.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיגום אירופאי
פיגום אירופאי

ישנו מגוון רחב של סוגי פיגומים, אבל מתחילת שנת 2019 אישרה הועדה לעבודה ורווחה תקנות חדשות לפיהן קיימת חובה להשתמש בפיגומים שעומדים בתקן אירופאי. התקנה

לקריאת המאמר »
פיגום זקפים
פיגום זקפים

פיגום זקפים הוא הפיגום הפופולרי באתרי הבניה השונים, הוא מאפשר לנו עבודה לרוחב וכמו כן, לגובה. כאשר אנחנו בוחרים סוג פיגום כזה או אחר, מלבד

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר