פיגום אירופאי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

פיגום אירופאיישנו מגוון רחב של סוגי פיגומים, אבל מתחילת שנת 2019 אישרה הועדה לעבודה ורווחה תקנות חדשות לפיהן קיימת חובה להשתמש בפיגומים שעומדים בתקן אירופאי. התקנה יצאה כחלק מהחלטה למיגור תאונות עבודה שנגרמות עקב נפילה בסביבת עבודה בשטחי בנייה, כולל פיגומים. לפי התקנות החדשות כל פיגום נדרש לעמוד בכל התנאים כדי לקבל אישור להרכבת הפיגומים ולתחילת עבודה.

 

מהו פיגום תקן אירופאי?

פיגום אירופאי הינו פיגום בתקן EN12810, הוא תקן שנקבע על ידי האיחוד האירופי והמדינות החברות בו. התקן כולל את כל הכללים והחוקים שצריכים לחול על פיגום כדי שיוכל לעמוד בתקנים. בעבר השימוש היה בתקן ישראלי, שגם הוא דגל בשורה של חוקים להקמת פגמים, אך הדרך האירופאי נחשב למורחב יותר, הוא כולל כל היבט אפשרי בבניית פיגומים, החל מהחומר ממנו עשוי הפיגום ועד לעובי החומר ודפנות. הסיבה לכך שהיום חלה חובה להשתמש בפיגום בתקן אירופאי היא בשל כשלים, לדוגמא שימוש בפיגומים ממתכת שאינם עומדים בתקנות הבטיחות ועשויים לגרום לפגיעה בציבור. 

מהם תנאי החובה לעמידה בתקן אירופאי?

פיגום תקן אירופאי חייב לעמוד במספר כללים שנוגעים לדברים הבאים: עמידות, יציבות, מבחן עומס ועיגונים:

  • עמידות – כל פיגום חייב להיות עמיד במשך כל תקופת השימוש ובהתאם לכל דרישות הפרויקט. הבדיקות של פיגום בתקן אירופאי הינו תחת הדמיה של עומס – זאת אומרת שעוד לפני השימוש יש לעבור את הכשירות המבוקשת. הפיגום חייב לעמוד גם בחוזק המבני של אותו פרויקט, ולכן אם חל כל שינוי בפיגום לאחר העמסה, הוא אינו יכול לעמוד בתקנים של התקן האירופאי.
  • יציבות – הפיגום חייב להיות יציב, ללא הקשר למישוריות הקרקע, תנאי עומס בין אם רגעיים או לצמיתות וזאת בהתאם לעומס שהוגדר על ידי היצרן. בדיקת יציבות חייב לכלול את כל המקרים הפופולריים בזמן פרויקט בניה, כמו לדוגמא אובדן אחיזה, החלקה וכד'. כל עוד הפיגום עומד בכל תנאי קיצוני, הוא יהיה כשיר לפרויקט בניה.
  • מבחן עומס – פיגום אירופאי חייב לעמוד במבחני עומס בהתאם למשקל אותו הוא יכול לשאת על ידי היצרן. ההקפדה על עומסים במשקלים קפדים היא קריטית, תוך כדי מתן הגבלות למשקל מרבי. המבחנים כוללים דרגות שונות של משקלים, כולל משקל אדם, ציוד, חומרי גלם ואחרים. המבחנים עומדים במספר תנאים, ולא רק במצב אנכי, אלא בכל תרחיש אפשרי בהליך הפרויקט.
  • עיגונים – דבר נוסף שנבחן במעבדה בתהליך ייצור של פיגומים אירופאים הוא שלב העיגונים. סעיף זה מתייחס לכל איסור בפעולה שעשויה לגרום לשחרור הפיגומים ממקומם. זאת אומרת שחייבים להיות עיגונים שיפעלו במקרים של רוח חזקה, תקיעה ועוד. התקן מדגיש כי חל איסור על כל מקרה בו המדרכים עשויים להתעקם ולמעשה להיות פחות יציבים. רק לאחר שפיגום עונה על כל הדרישות האלה הוא יוכל לקבל תקן פיגום אירופאי.

 

כמה עולה פיגום אירופאי?

אחרי שהכרנו את התנאים לשימוש בתקן אירופאי, מה המחיר אותו אנחנו צריכים לשלם? מכיוון שאנחנו רואים שהדרישות של התקן האירופאי הן די גבוהות, מן הראוי שהמחיר יהיה בהתאם. כדי שפיגום יוכל לעמוד בתנאים הנדרשים עליו להיות בנוי מחומרים עמידים ואיכותיים, ומאמצי תכנון על ידי מהנדסים. עם זאת, המחיר דווקא לא יקר בהכרח בהשוואה לפיגומים מתקנים אחרים. כמו כן, חשוב להדגיש את משך זמן התקנת הפיגום שאורכת משמעותית פחות זמן, אין צורך להחליף רכיבים בכל עת כמו מדרכים, והציוד אינו מתכלה. לכן, סך הכל המחיר של פיגום אירופאי דווקא יהיה שווה ערך לפיגום בתקן ישראלי ולעיתים גם פחות. 

 

מה משפיע על המחיר?

מלבד לעצם העובדה שמדובר על תקן אירופאי, יש עוד משפיעים על המחיר: גובה, גישה להקמה, הובלה ואחרים.

תחילה, המחיר נקבע ביחס לגובה של הפיגום שבחרתם, החישוב נעשה לפי מטר מרובע או בהתאם לכמות המיטות לצורך הרכבה (כל מיטה היא בשטח של 5 מ"ר). בנוסף, עד כמה הגישה להקמת הפיגום נוחה במקום? זה עשוי להשפיע על המחיר בהתחשב בכך שאתם נעזרים בחברה חיצונית להשכרת והקמת הפיגומים. ולבסוף, הובלה. מחיר ההובלה תלוי במיקום של הפרויקט בהשוואה למיקום ממנו יוצאת החברה. 

המחירים יכולים לנוע בטווח רחב שמתחיל מכ-8,000 ש"ח ועד 30,000 ש"ח וזאת בהתאם ליצרן, וסוג הפיגום. לדוגמא, אם מדובר על פיגום נייד המחיר יהיה בהכרח גבוה יותר מאשר פיגום קבוע. יש לקחת בחשבון שפיגום נייד מאפשר לכם שימוש נרחב יותר. החברות הפופולריות המציעות פיגום בתקן אירופאי הן: Facal, Cagsan, ו-Krause. 

פיגום אירופאי – סוגים

יש מגוון רחב של סוגי פיגומים, לדוגמא פיגומי אלומיניום. לסוג הפיגום יש השפעה על המחיר, לדוגמא פיגומים מאלומיניום כפי שציינו קודם לכן יהיו במשקל נמוך יותר מאשר פיגומים אחרים ולכן, הם יהיו בטוחים מפיגומים במשקלים גבוהים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שהשוני בין הסוגים נקבע לפי הניידות ויכולת הנשיאה של פיגומים. יש משקל חשוב ליכולת ההובלה וההקמה של פיגומים, כל קבלן רוצה לבחור בפיגום הבטוח ביותר, ועדיין שיהיה נוח להתקין אותו בצורה מהירה. המאפיין העיקרי של פיגומים אירופאיים הוא שהפיגום נוח ומאורגן, יכולת ההרכבה היא די פשוטה ובסופו של דבר החיסכון בא לידי ביטוי בסך הכולל של הפרויקט.

שימו לב, למרות שפיגום אירופאי נחשב לאיכותי ואמין יש בעת ההרכבה לבחון כל פגם, וכמו כן לאורך כל שהות השימוש בפיגומים. הבדיקות מבוצעות על ידי גורמים מקצועיים מטעם המוסד לבטיחות וגהות, ועל ידי מנהלי העבודה הממונים בפרויקט הבניה. הדרישה היא לבדיקות מתועדות, לכן חשוב לשכור שירות של בעל מקצוע מנוסה ומקצועי. 

פיגום אירופאי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

המרכז להשכרת פיגומים

שירותי השכרת פיגומים עם החברה המובילה בישראל. פיגומים לכל צורך ולכל מטרה להשכרה במחיר זול ומשתלם! הצטרפו גם אתם לאלפי לקוחות מרוצים שכבר מקבלים מאיתנו שירות אמין, מקצועי ובמחירים ללא תחרות.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
פיגום זקפים
פיגום זקפים

פיגום זקפים הוא הפיגום הפופולרי באתרי הבניה השונים, הוא מאפשר לנו עבודה לרוחב וכמו כן, לגובה. כאשר אנחנו בוחרים סוג פיגום כזה או אחר, מלבד

לקריאת המאמר »
פיגום זיזי
פיגום זיזי

פיגום הוא מבנה זמני בו משתמשים בתהליכי בנייה מתקדמים או ראשוניים. השימוש בפיגומים נפוץ בעבודות בנייה ושיפוצים של מבנים גבוהים ואף בעבודות תחזוקה מסוגים שונים.

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר