השכרת פיגומים

כאשר מבצעים עבודה בגובה, בדרך כלל יש צורך בהתקנת פיגומים. כל עבודה וכל מבנה מצריכים פיגומים שונים ולכן רבים מבעלי המקצוע מעדיפים לחפש פיגומים להשכרה ולא למכירה. במידה שאתם מעוניינים בהשכרת פיגומים יש מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון. על כך נרחיב במאמר הבא.

 

מהם פיגומים?

השכרת פיגומיםהפיגומים הם מבנים זמניים המשמשים לעבודה בגובה בתהליכים הראשוניים או המתקדמים של הבנייה. השימוש בהם מתרחש גם בשיפוצים של מבנים גבוהים וגם בתהליכי תחזוקה שונים. הפיגומים משמשים גם כמשטח יציב להנחת ציוד. מערכת הפיגומים מורכבת מצינורות העשויים מחומרים כמו מתכת, פלדה, עץ או אלומיניום. לכל פיגום יש דרישות תקנה מדויקות של המדינה, ולכן חשוב מאוד לבחון סוג הפיגום שיתאים לסוג העבודה, לגובה בו מתבצעת העבודה, לקרקע ולעומס המירבי שהפיגום יכול לשאת. רוב הפיגומים להשכרה היום הם בעלי תו תקן אירופאי, מה שמעניק להם את התווית הבטיחותית המובילה. 

סוג הפיגום הנבחר

הקריטריון המרכזי המשפיע על מחיר של פיגומים להשכרה הוא סוג הפיגום. כל סוג פיגום מגיע עם מאפיינים ויכולות שונות, ולכן המחיר משתנה בהתאם לסוג הפיגום. לדוגמה, פיגום חמורי הוא הסוג הבסיסי ביותר ולכן המחיר שלו נמוך ביותר. כאשר משתמשים בפיגומים עם יכולות מתקדמות יותר ותכונות נוספות, המחיר עלול להיות גבוה יותר. על הלקוח לבחון את צרכיו ולבחור את סוג הפיגום המתאים לו, לפי המאפיינים והיכולות שהוא מחפש, כאשר יש לקחת בחשבון שקיים קשר בין היכולות והתכונות של הפיגום לבין מחיר ההשכרה.

המחירים לסוגי הפיגומים השונים-

  • פיגום חמורי

פיגום חמורי הוא הפיגום הנפוץ והבסיסי ביותר עם הגבלת גובה של 2 מטר. פיגום זה מצריך קרקע יציבה ומישורית. המחיר להשכרת פיגומים חמוריים ינוע בין 350 ל-550 שקלים ליום עבודה ובין 2,000 ל-3,000 שקלים לחודש.

  • פיגום עצמאי

פיגום עצמאי שעומד בפני עצמו ולא מצריך חיבור למבנה. מצריך קרקע יציבה ומישורית ואזור מוגן הכולל משען יד ומסגרת. המחיר להשכרת פיגומים עצמאיים ליום נע בין 500 ל-1,000 שקלים והמחיר להשכרה חודשית נע בין 2,000 ל-4,000 שקלים.

  • פיגום זקיפים

פיגום זקיפים נפוץ מאוד עבור בניות בהיקפים גדולים ורחבים. פיגום הזקיפים מקובע למבנה על ידי קשירה לברגי ג'מבו המקובעים למבנה. כמו כן, הוא  צריך קרקע יציבה ויש להוסיף לו מעטפת רשת על מנת למנוע נפילות ותאונות עבודה. המחיר להשכרת פיגומים זקיפים נע בין 23 ל-25 שקלים למ"ר לחודש. המחיר למיטה ינוע בין 100 לבין 130 שקלים לחודש. 

  • פיגום שלוח

פיגום שלוח מתאים למבנים שהקירות שלהם טרם נבנו. הפיגום צריך להיות מעוגן לרצפה של הקומה ממנו נפרש על ידי משקולות המתאימות למשקל העובדים והציוד הנדרש. המחיר להשכרת פיגומים שלוחים ינוע בין 500 ל-600 שקלים ליום ובין 3,000 ל-3,500 שקלים לחודש.

  • פיגום זיזי

פיגום זיזי הוא פיגום שמעוגן לקירות המבנה ונשען על זוויות פלדה הנמצאות במרחקים שווים. עם פיגום זה ניתן לעבוד לאורך זמן במפלסים גבוהים. המחיר להשכרת פיגומים זיזיים ינוע בין 500 ל- 600 שקלים ליום ובין 3,000 ל-3,500 שקלים לחודש.

  • פיגום תלוי

פיגום תלוי הוא פיגום שלא נסמך על הקרקע, אלא מקובע לקירות המבנה. פיגום תלוי יכול להגיע בצורה ניידת או מקובעת וניתן לפרוש אותו בהיקף של כל מבנה. המחיר להשכרת פיגומים תלויים מותנה בתקופת השכרה מינימלית של חודש ונע בין 6,000 ל-10,000 שקלים. 

  • פיגום ממוכן

פיגום ממוכן נחשב לפיגום יעיל אך מצריך אישור מהנדס ובודק הובלה. פיגום זה עובד בצורה חשמלית כך שניתן להגביה או להנמיך את גובה הפיגום בהתאם לצרכים שלנו. המחיר להשכרת פיגומים ממוכנים מותנה בתקופה השכרה מינימלית של חודש ונע בין 15,000 ל-20,000 שקלים. לאחר החודש הראשון המחירים ינועו בין 7,000 ל-7,500 שקלים.

חבילת השירות

פרמטר נוסף שישפיע על המחיר של פיגומים להשכרה הוא חבילת השירותים הכלולה. כפי שהבנו עד עתה, ניתן לשכור פיגומים על בסיס חודשי, שבועי או יומי, ותקופת השכרה משפיעה על התמחור והמחיר הסופי של השירות. ככל שתקופת ההשכרה ממושכת יותר, המחיר ליום יהיה נמוך יותר ומשתלם יותר ללקוח.

בנוסף לעלות הפיגום עצמו, ישנם שירותים נוספים הכוללים תשלום נוסף. בין השירותים הללו נכללים סיוע של בודק מוסמך מטעם המשרד לבטיחות ובונה פיגומים מורשה. הבודק והמפקחים ילוו ויפקחו על תהליך הקמת הפיגומים על מנת להבטיח את הבטיחות והתקנות המתאימות. 

 

גובה הפיגום

המחיר לפיגומים להשכרה ישתנה גם בהתאם לגובה הפיגום. כאשר מחשבים את המחיר, נהוג לקחת בחשבון את המטר המרובע של הפיגום. ישנה אופציה נוספת לחשב את המחיר בהתאם לכמות המיטות הנדרשות להרכבת הפיגום, כאשר כל מיטה מכסה שטח של כ-5 מ"ר.

לדוגמה, כאשר מדובר במבנה בגובה של 20 מטרים, יהיה צורך בפיגומים עם זקיפים כפולים, חיזוקי בסיס, חיזוקי ברזל ועוד. כל התוספות הללו יגרמו לעלייה במחיר הפיגום. לכן, בעת חישוב המחיר של הפיגום, יש לקחת בחשבון את הגובה של המבנה והצרכים הייחודיים שלו. 

פיגומים להשכרה ביפו

מחפשים פיגומים להשכרה ביפו? המונח פיגומים הינו מונח רחב שמתייחס ללא מעט מקרים של תהליך בניה, בו אנחנו נדרשים להיעזר בפיגומים כדי לבצע עבודות בחזית

לקריאת המאמר »

פיגומים להשכרה ברהט

מחפשים פיגומים להשכרה ברהט? המונח פיגומים הינו מונח רחב שמתייחס ללא מעט מקרים של תהליך בניה, בו אנחנו נדרשים להיעזר בפיגומים כדי לבצע עבודות בחזית

לקריאת המאמר »

פיגומים להשכרה בצפת

מחפשים פיגומים להשכרה בצפת? המונח פיגומים הינו מונח רחב שמתייחס ללא מעט מקרים של תהליך בניה, בו אנחנו נדרשים להיעזר בפיגומים כדי לבצע עבודות בחזית

לקריאת המאמר »

פיגומים להשכרה בערד

מחפשים פיגומים להשכרה בערד? המונח פיגומים הינו מונח רחב שמתייחס ללא מעט מקרים של תהליך בניה, בו אנחנו נדרשים להיעזר בפיגומים כדי לבצע עבודות בחזית

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר